Skip to main content Skip to search Skip to main navigation

By Brand

Shop yarn by brand when you already know the maker you like, or when you want to compare lines from the same supplier. This page keeps brand browsing separate from fibre and yarn weight filters.

Filter products

Sandnes Garn 191-0001181-004032
Sandnes Garn
Tynn Merinoull col. 4032 misty rose ca. 175 m 50 g
Size
3.0 mm
Yardage
175 m
Material
100% Wolle
Regular price: €9.85
incl. VAT
In stock
Sandnes Garn
Tynn Peer Gynt col. 5233 lavender ca. 205 m 50 g
Size
3.0 mm
Yardage
205 m
Material
100% Wolle
Regular price: €8.14
incl. VAT
In stock
Sandnes Garn 191-0001181-004344
Sandnes Garn
Tynn Merinoull col. 4344 dry rose ca. 175 m 50 g
Size
3.0 mm
Yardage
175 m
Material
100% Wolle
Regular price: €9.85
incl. VAT
In stock
Sandnes Garn
Ballerina Chunky Mohair col. 8073 elm green ca. 135 m 50 g
Size
5.0–7.0 mm
Yardage
135 m
Material
77% Mohair, 18% Wool, 5% Nylon
Regular price: €15.25
incl. VAT
In stock
Sandnes Garn
Double Sunday col. 7526 spectra green ca. 108 m 50 g
Size
3.5–4.0 mm
Yardage
108 m
Material
100% Wolle
Regular price: €10.14
incl. VAT
In stock
Sandnes Garn
Double Sunday col. 8073 elm green ca. 108 m 50 g
Size
3.5–4.0 mm
Yardage
108 m
Material
100% Wolle
Regular price: €10.14
incl. VAT
In stock
West Yorkshire Spinners
Solstice 4ply col. 1394 hibiscus
Size
3.2 mm
Yardage
400 m
Material
70% Wool / 20% Lyocell / 10% Cashmere
Sales unit
100 g

€176.50 / kg

Regular price: €17.65
incl. VAT
Sold out
West Yorkshire Spinners
Solstice 4ply col. 1393 rainforest
Size
3.2 mm
Yardage
400 m
Material
70% Wool / 20% Lyocell / 10% Cashmere
Sales unit
100 g

€176.50 / kg

Regular price: €17.65
incl. VAT
Sold out
West Yorkshire Spinners
Solstice 4ply col. 1391 cloud
Size
3.2 mm
Yardage
400 m
Material
70% Wool / 20% Lyocell / 10% Cashmere
Sales unit
100 g

€176.50 / kg

Regular price: €17.65
incl. VAT
Sold out
West Yorkshire Spinners
Solstice 4ply col. 1392 moon
Size
3.2 mm
Yardage
400 m
Material
70% Wool / 20% Lyocell / 10% Cashmere
Sales unit
100 g

€176.50 / kg

Regular price: €17.65
incl. VAT
Sold out
Write to us — contact form